Zapomnieć o wycieraniu naczyń ?

Pewnie wielu użytkowników zmywarek gastronomicznych zastanawia się w jaki sposób poprawić osiągi przy myciu szkła, aby się nie męczyć przy wycieraniu. Rozmawiając z kilkoma serwisantami udało mi się znaleźć rozwiązanie tego problemu przy tym nie rujnujące portfela ale i nie tanie. Polska firma MIJAR zaprezentowała w końcówce roku 2010 nowy uzdatniacz wody z systemem odwróconej osmozy. Mówię tu o modelu  DF08 kosztującym w porywach do 3400 zł.

Firma MIJAR o swoim produkcie pisze w samych superlatywach. Mycie w odsolonej (demineralizowanej) wodzie, zawsze zagwarantuje otrzymanie idealnych efektów mycia szkła i sztućców, bez plam i zacieków, nawet przy minimalnej ilości nabłyszczacza. Usunięcie wszystkich soli mineralnych z wody zapewnia również całkowity brak osadów podczas wytwarzania pary w piecach konwekcyjno-parowych. Zaletą tego urządzenia są  minimalne koszty eksploatacyjne. Koszty wymiany wkładów w DF08 są dziesięciokrotnie mniejsze w porównaniu z kosztami wymiany złoża (żywicy) w systemach MD.

Byłem zaskoczony gdy dowiedziałem poczta pantoflową że np. Firma Cinema City używa uzdatniaczy wody z odwróconą osmozą i dzięki nim mogą myć okulary używane podczas seansów 3d, Na okularach faktycznie nie zostają żadne zacieki nie wiem czy są one polerowane specjalnymi ściereczkami. Ciekawe czy dało by się zastosować dobrą zmywarkę wraz z osmotycznym zmiękczaczem do mycia szkła laboratoryjnego. Teoretycznie na wyjściu zmiękczacza uzyskujemy czyste H2O.

Koszty eksploatacji są również niewielkie ponieważ na częstotliwość wymiany wkładów nie wpływa zasolenie ani twardość wody. Gdy wkłady wstępne zapchają się zabrudzeniami urządzenie zaczyna produkować mniej wody aż w końcu produkcja wody ustaje.  Całkowity koszt eksploatacji  220 zł raz w roku, przy zużyciu wody około – 1000 litrów / miesięcznie. W najgorszym wypadku raz na trzy lata będzie trzeba wymienić membranę która kosztuje 585 zł.

Advertisements
This entry was posted in Uzdatniacze wody. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s