GASTROEXPO

W dniach 16-18 lutego 2011 r. odbędą się w Gdańsku już po raz 14. Targi Piekarstwa, Cukiernictwa i Lodziarstwa BALTPIEK. W tym samym terminie odbędą się 16. Targi Wyposażenia i Zaopatrzenia Gastronomii i Sklepów GASTROEXPO, a także 6. Targi Wyposażenia Hoteli CIEPŁY BAŁTYK .

Honorowy Patronat nad imprezami sprawują: Minister Gospodarki oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Udział w tym zintegrowanym projekcie weźmie ponad 100 firm z kraju i zagranicy.

· Na Targach BALTPIEK swoją ofertę zaprezentują producenci maszyn i urządzeń dla przemysłu piekarniczego, cukierniczego i młynarskiego, a także urządzeń do produkcji lodów oraz różnego rodzaju dodatków smakowych. Baltpiek to obok oferty handlowej firm, także prezentacja rzemiosła mistrzów piekarstwa i cukiernictwa.

· Targi GASTROEXPO – to ekspozycja maszyn, urządzeń, technologii, wyrobów kulinarnych, używek dla gastronomii i artykułów do cateringu.

· Targi CIEPŁY BAŁTYK – to prezentacja najnowszych rozwiązań dla hoteli, pensjonatów, sal konferencyjnych, centrów SPA.

BALTPIEK, GASTROEXPO oraz CIEPŁY BAŁTYK to ważne wydarzenia branżowe, które corocznie odwiedza kilka tysięcy profesjonalnych gości. m.in. szefów kuchni, kucharzy, piekarzy, cukierników, właścicieli cukierni, piekarni i kawiarni, restauratorów, barmanów, baristów, technologów żywienia, dystrybutorów, hurtowników, a także właścicieli i menagerów hoteli, pensjonatów, uzdrowisk, sanatoriów, ośrodków wypoczynkowych, obiektów Spa&Wellness i centrów konferencyjnych.

Tegoroczne edycje Targów są niezwykle bogate w wydarzenia programowe. Miłośników dobrej kuchni zapraszamy na organizowane przez Stowarzyszenie Polskich Kucharzy i Cukierników Region Pomorski Forum Kulinarne, gdzie obejrzeć można będzie pokazy Szefów Kuchni – tegoroczny temat przewodni to Kuchnia Pomorska i Regionalna – Kaszubska. Poznamy nowoczesne aranżacje kuchni kaszubskiej, dań wegetariańskich, ryb i owoców morza, sałat i sałatek, mięsa, zakąsek bankietowych, a także najnowocześniejsze techniki dekorowania dań.

Każdy odwiedzający targi będzie miał możliwość wzięcia udziału w bezpłatnym kursie degustacji win, organizowanym przez firmę Degustator oraz obejrzeć ogniste pokazy barmańskie w wykonaniu mistrzów Flair Academy.

Po raz drugi targom towarzyszyć będzie konkurs cukierniczy o Puchar Starszego Cechu Piekarzy
i Cukierników „Kuźnia Słodkich Talentów”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gastronomicznych, cukierniczych i piekarniczych, którzy pierwszego dnia targów (16 lutego – środa, w godz. 10.30-14.30) zaprezentują swoje umiejętności. Prezentacja wyrobów i ocena sędziowska będzie miała miejsce o godz. 14.45, a laureatów poznamy o godz. 16.30 – podczas uroczystego wręczenia nagród.

Swoją premierę na Targach będzie miała prowadzona przez Krzysztofa Skibę I Ogólnopolska Sztafeta Kulinarna Młodych Kucharzy, organizowana przez Stowarzyszenie Polskich Kucharzy
i Cukierników Region Pomorski we współpracy z Międzynarodowymi Targami Gdańskimi SA. Konkurs odbędzie się 17 lutego w godz. 10.30-16.30.

Ostatniego dnia targów najlepsze produkty tradycyjnie nagrodzone zostaną Medalami Mercurius Gedanensis, Grand Prix Mercurius Gedanensis, a także Nagrodą Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nagrodzone zostaną również najatrakcyjniejsze stoiska wystawiennicze.

Program targów

Źródło: mtgsa.pl

Advertisements
This entry was posted in Różne. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s